W momencie, w którym świat pędzi i trudno się zatrzymać, a stale aktualizowana „nowa” technologia oddala człowieka coraz dotkliwiej od natury, w której dotychczas często znajdował ukojenie, w dobie narastających w populacji kryzysów psychicznych, warto się zatrzymać w muzyczności „ja” – wsłuchać się w siebie.
Współcześnie okazuje się to bardzo trudnym zadaniem (szum informacyjny, zakłócenia audiosfery), które jednak jest zaskakujące w swej prostocie, dzięki potencjałowi muzyki. Jako nośnik emocji, muzyka może się stać kanałem autokomunikacji oraz łącznikiem w relacjach społecznych. Jej uniwersalny język umożliwia przekazy niewerbalne, a elementy tego języka, m.in. rytm, brzmienie, dynamika, ruch są również cechami komunikatywnymi natury.
Muzyka i natura tworzą zatem terapeutyczną synergię, na której podczas warsztatów skupiona będzie uwaga. Zastosowanie technik muzykoterapii aktywnej oraz receptywnej służyć będzie praktycznej refleksji nad własnym „ja” zarówno w wymiarze intra-, jak i interpersonalnym. Zróżnicowanie form pracy warsztatowej o sztuki pokrewne (teatr, taniec, sztuki plastyczne) w efekcie wyświetli wiele inspiracji w zakresie zastosowania działań muzykoterapeutycznych dla rozwoju indywidualnego oraz wspólnotowego.
Rejestracja pod adresem e-mail:
biuropromocji@ignatianum.edu.pl do 14 maja 2024 roku